Sajmovi, Natjecanja

Kolovoz 10, 2022

Prvi pobjednici razmišljaju o pobjedama na svjetskim natjecanjima

Proizvođači iz cijelog svijeta rekli su svoje NYIOOC nagrade su podigle prodaju i povjerenje kupaca.

Kolovoz 1, 2022

U Japanu, producenti razmišljaju o godini nagrađivanoj

Proizvođači u Japanu udružili su se kako bi osvojili rekordne četiri zlatne nagrade i dvije srebrne nagrade, prevladavajući strašne izazove u godini žetve.

Srpanj 19, 2022

Uzgajivači Sicilije i Sardinije trijumfirali u svjetskom natjecanju

Suci su priznali rezultate rastućeg organskog pristupa i utvrđenog znanja i iskustva proizvođača s dva najveća talijanska otoka.

Oglas

Srpanj 11, 2022

Izraelski producenti slave rekordnu godinu na svjetskom natjecanju

Unatoč najgoroj žetvi u desetljeću, izraelski proizvođači osvojili su rekordan broj nagrada na Svjetskom natjecanju.

Sjeverni talijanski proizvođači postižu kvalitetu unatoč suši i mrazu

Proizvođači iz Lombardije, Trentina Alto Adigea, Veneta i Emilie-Romagne ponovno su trijumfirali na World Olive Oil Competition.

Najbolja godina dosad za tuniške producente na svjetskom natjecanju

Producenti te sjevernoafričke zemlje osvojili su rekordan broj nagrada na natjecanju i ostvarili najveću stopu uspjeha.

Oglas

Lipnja 27, 2022

Još jedna rekordna godina ukazuje na trend u Brazilu, kažu producenti

Četrnaest proizvođača iz najvećih brazilskih proizvodnih regija zajedno su zaradilo rekordno visoku ocjenu 2022. World Olive Oil Competition.

Lipnja 22, 2022

Hrvatska Zadarska županija slavi NYIOOC Uspjeh na službenoj ceremoniji

Lokalni dužnosnici pohvalili su napore olive oil produceri koji su osvojili jedanaest nagrada na Svjetskom natjecanju. Svoj uspjeh pripisali su marljivom radu i suradnji.

NYIOOC Pobjeđuje Waylay Economic Woes za proizvođače u Southern Coneu

Južnoamerički proizvođači iz Argentine, Čilea i Urugvaja zajedno su osvojili najveći broj nagrada u regiji od 2019.

Talijanski proizvođači ponovno najnagrađivaniji na svjetskom natjecanju

Unatoč izazovnoj sezoni, talijanski producenti osvojili su 158 nagrada NYIOOC Svjetsko natjecanje i prednjačio s organskim maslinovim uljima.

Lipnja 17, 2022

Grčki proizvođači uživaju u još jednom trijumfalnom nastupu na svjetskom natjecanju

Unatoč izazovnoj sezoni berbe, proizvođači, farmeri i punioci iz cijele Grčke zajedno su osvojili ukupno 79 nagrada na 2022. NYIOOC.

Italija i Brazil sjaje na 7. EVO-IOOC-u u Campi Flegreiu

Organizatori događaja rekli su da se kvaliteta svake godine nastavlja poboljšavati, s gotovo četvrtinom prijava certificiranih organskih, a 15 posto sa zaštićenim statusom.

Lipnja 15, 2022

Zapisni broj NYIOOC Nagrade za američke producente

Proizvođači iz Kalifornije, Oregona, Teksasa i Georgije zajedno su osvojili 94 nagrade od 134 prijave, unatoč izazovima uzrokovanim inflacijom, problemima u lancu opskrbe i klimom.

Oglas

13 listopada, 2021

Poljska i Izrael osvojili su četvrto svjetsko prvenstvo u branju maslina u hrvatskim Postirama

Jedinstveno natjecanje s ciljem proslave lokalne poljoprivrede imalo je deset ekipa koje su se natjecale za naslov.

23. rujna 2021

Nagrađivani proizvođači u središnjoj Italiji pripremaju se za berbu

Održiva poljoprivreda, najsuvremenije mljevenje i sinergija između predanih poljoprivrednika ključni su čimbenici uspjeha proizvođača iz središnje Italije

Kolovoz 13, 2021

Sjevernotalijanski proizvođači tajne uspjeha dijele na adresi World Olive Oil Competition

Jedinstvena klima uparena s fokusom na lokalne sorte pomogla je proizvođačima sa sjevera zemlje da postignu uspjeh 2021. NYIOOC.

Kolovoz 2, 2021

Organski proizvođači iz Puglije trijumfirali su na svjetskom natjecanju

Proizvođači iz jugozapadne Italije prebrodili su Xylella fastidiosa, nestabilne vremenske prilike i pandemiju Covid-19 kako bi proizveli svoja nagrađivana djevičanska ekstra maslinova ulja.

Srpanj 13, 2021

Trećina najboljih američkih maslinovih ulja dolazi iz ove regije Kalifornija

Proizvođači s centralne obale Kalifornije pripisali su klimu, tlo i predanost lokalnih institucija svojim velikim uspjesima u World Olive Oil Competition.

Hrvatski ministar poljoprivrede pohvalio NYIOOC Pobjednici za "Povijesni uspjeh"

Marija Vučković čestitala je proizvođačima iz zemlje na usmjerenosti na kvalitetu i predstavila im nacrt plana za novu Zajedničku poljoprivrednu politiku.

Srpanj 12, 2021

Ali Gürbüz tvrdi da ima četvrti naslov na 660. Kırkpınaru

Gürbüz je pobijedio Koça i stekao svoj drugi uzastopni naslov kao glavni turski hrvač. Trijumfirao je s preko 2,160 drugih sudionika, koji su iz cijele zemlje došli u grad Edirne na sjeverozapadu kako bi se natjecali na stoljetnom turniru.

Srpanj 9, 2021

Veći poziv za nagrađivane producente u Italiji

Predani inovacijama i okolišu, prvi put pobjednici NYIOCC-a znaju da budućnost ovisi o današnjim izborima.