`Italija trijumfirala na međunarodnom natjecanju maslinovih ulja u New Yorku - Olive Oil Times

Italija trijumfira na međunarodnom natjecanju maslinovih ulja u New Yorku

Autora Luciana Squadrilli
26. travnja 2013. 11:32 UTC

Frantoio Franci

Talijanska ekstra djevica sve je na međunarodnom natjecanju u New Yorku, osvojivši 87 nagrada od 232 dodijeljene sjevernoj polutki i ukupno 261.

Mnogo publicirano prvo izdanje Međunarodno natjecanje maslinovog ulja u New Yorku je bio velik uspjeh sam po sebi i vjerojatno je postavio novi standard za međunarodna natjecanja i nagrade maslinovog ulja, a zasigurno je bio veliko postignuće za talijansku ekstra djevičansku.

Italija je bila najviše nagrađivana zemlja na natjecanju, osvojivši rekordni broj od 87 medalja, dok je slijedila Španjolska s 45, a Sjedinjene Države 33 nagrade.

Među 87 nagrađenih talijanskih proizvoda, 8 ih je osvojilo â € <"Najbolja u klasi ”medalja za različite kategorije sjeverne hemisfere i vrlo zadovoljavajućih 53 osvojile su Zlatne nagrade, dok ih je 26 osvojilo Srebrnu. Pobjednička ulja stigla su iz različitih područja Italije, uz brojne predstavnike iz poznatih regija Toskane, Umbrije, Lazija i Sicilije.

Frantoio Franci, s izvrsnom ocjenom 9.60, osvojio je nagradu za najbolju klasu u kategoriji Robust Blend. Mješavina Frantoia â € <"Correggiolo ”(50 posto, lokalna podvrsta), sorte Moraiolo (35 posto) i Leccino (15 posto), ima elegantnu i intenzivnu aromu artičoke i prženih nota kave.

Bila je zlatna godina za Villu Magra, koja je također pobijedila na mnogim drugim nacionalnim i međunarodnim natjecanjima poput SOL d'Oro, nagrade za maslinovo ulje Joop - Japan i srebrne medalje na natjecanju Ercole Olivario u Italiji.

Obiteljska tvrtka iz Toskane također je osvojila drugu nagradu u New Yorku s maslinovim uljem IGP Toscano - manje složenim, ali vrlo dobrim proizvodom sa svježom travom i voćnim notama i laganim mirisom rajčice - koje je nagrađeno najboljom u klasi za Kategorija srednje mješavine, a treća - zlatna medalja - za svoju Olivastra Seggianese u kategoriji osjetljivih monovarietala.

Giorgio Franci, koji tvrtku vodi zajedno s ocem Ferdinandom, vrlo je sretan zbog rezultata i čvrsto je uvjeren da će natjecanje u New Yorku postati ključna referenca za sve kupce i potrošače kojima je zaista stalo do visokokvalitetnog ekstra djevičanskog maslinovog ulja .

Olio Reserva Domenice Fiore postigao je najvišu ocjenu na njujorškom natjecanju.

Olio Reserva tvrtke Domenica Fiore osvojio je nagradu Best of Class za kategoriju organskih srednjih mješavina. To je zlatno zeleno ulje, robusno i punog tijela, a dolazi u posebnim bocama od nehrđajućeg čelika 18/10 nadahnutih idejama Marca Mugellija, osnivača Nacionalne udruge kušača maslinovog ulja (ANAPOO), za očuvanje maslinovog ulja hranjive i okusne karakteristike.

Tenuta Torre Di Mossa tvrtke De Carlo iz Apulije osvojila je nagradu za najbolju klasu za kategoriju Robust Monovarietal, kao jako oštro i gorko, ali uravnoteženo maslinovo ulje dobiveno od lokalne sorte Coratina.

Nagrada Best of Class u kategoriji Organic Robust Monovarietal pripala je Torre Bianca Frantoio uz farmu Torre Bianca, ponovno iz Toskane, s vrlo oštrim mirisom svježeg zelenila. Minerva iz La Montagnole (prekrasna seoska kuća u Umbriji, koja također nudi lijep rustikalni smještaj, satove joge i seminare degustacije maslinovog ulja) osvojila je nagradu za najbolju klasu za kategoriju osjetljivih monovarietala.

Za osjetljivu kategoriju, organska ekstra djevica tvrtke Tenuta San Jacopo (prelijepa seoska kuća u Toskani, koja također proizvodi vina i žestoka pića) nagrađena je organskom mješavinom Best of Class, dok je nagrada za najbolju klasičnu mješavinu pripala Olevano Delicate ekstra djevica, Consorzio Olivicolo del Tusciano, koji je također osvojio Zlatni metal za kategoriju robusnih mješavina sa svojim uljem Olevano Intense.

Ova je tvrtka zapravo rođena pobratimljenjem i vezom između Wilmingtona, DE USA, i malog sela Olevano Sul Tusciano, u južnoj Italiji. Tijekom stoljeća mnogi su Olevanci emigrirali u SAD, ali su njihovi potomci nastavili komunicirati i jačati transatlantske odnose sa svojim talijanskim rođacima, sve dok 2003. ta dva grada nisu službeno proglašena gradovima sestrama Međunarodne organizacije. Ekstra djevičansko maslinovo ulje samo je jedan od talijanskih proizvoda koji dolaze iz njihove domovine koje su odlučili uvesti u SAD.

Voditelj panela Gino Celletti bio je vrlo ponosan na talijanske rezultate, ali posebno na posao porotnika: â € <"Bila je to jedna od najširih i najkvalificiranijih ploča koja je ikad napravljena i svi su se izuzetno dobro snašli ”, rekao je.

Ostala pobjednička maslinova ulja iz Italije su u nastavku. Cjelovit popis pobjednika možete pronaći na Najbolje maslinovo ulje web stranica.